World Bank वाशिङ्टन डिसीका Economist प्रेम सङ्रौलाको प्रयास र प्रायोजकमा झापाको सनिशरे उच्च माबिमा साईबर अपराधबाट बच्न बिधार्थीहरुलाई कसरि सचेत बनाउने भन्ने बिषयमा ३ दिने प्रयोगात्मक तालिम सम्पन्न ।

हाल अमेरिका निबासी World Bank वाशिङ्टन डिसीका Economist प्रेम सङ्रौलाको प्रयास र प्रायोजकमा झापाको सनिशरे उच्च माबिमा साईबर अपराधबाट बच्न बिधार्थीहरुलाई कसरि सचेत बनाउने भन्ने बिषयमा ३ दिने प्रयोगात्मक तालिम सम्पन्न ।

साईबर सेक्युरिटी ईन्टरन्यासल अमेरिकाद्वारा फेसबुक, ईन्टरनेट, कम्युटर, फोनलाई कसरि सुरक्षितसंग प्रयोग गर्ने र साईबर अपराधबाट कसरि बच्ने भन्ने बिषयमा संञ्चालन गरिको जनचेतनामुलक कार्यक्रम हाल अमेरिकाको भर्जिनिया निबासी वर्ल्डब्यङ्क्मा कार्यरत अर्थशास्त्री कार्यक्रमका प्रायोजक प्रेम संग्रौलाको प्रयासमा सनिशरे उच्च माबि झापामा अध्ययनरत बिधार्थीहरु बिच ५ घण्टाको ३ दिने प्रायोगात्मक तालिम सम्पन्न  भयो । ३ दिन सम्म चलेको उक्त तालिम कक्षा ८ देखि १२ सम्मका बिधार्थीहरुलाई दिईएको थियो । प्रशिक्षक र कार्यक्रमका संयोजक निरज अधिकारीद्वारा यो प्रयोगात्मक तालिम सिकाईएको थियो । कार्यक्रमबाट सहभागि बिधार्थीहरु पुर्णरुपले लाभान्वित भएको प्रतिकृया कार्यक्रमको कार्यक्रमको पहिलो दोस्रो र तेस्रो दिन प्राप्त भएको थियो । आँफु पढेको स्कुलका बिधार्थीहरुलाई साईबर सुरक्षा संम्बन्धि चेतना जगाउने प्रयास र प्रायोजक गर्नु हुने अर्थशास्त्री प्रेम संग्रौलालाई साईबर सेक्युरिटी परिवारद्वारा हृदयदेखि नै धन्यवाद दिन चाहान्छ ।

Watch Videos

 

 

Participants
-------------------------------------------------------

1.    Asmita Tamang
2.    Karuna Poudel
3.    Bhima Ghimire
4.    Ranjana Koirala
5.    Devraj Chauhan
6.    Somnath Dahal
7.    Bhim Karki
8.    Anasul Mahamad
9.    Sangita Tamang
10.   Sanam Nepali
11.   Sunita Rai
12.   Rolina Limbu
13.   Sanam Magharati
14.   Santosh Saha
15.   Anju Phuyel
16.   Durga Poudel
17.   Bishnu Sunuwar
18.   Anisha Niraula
19.   Samjhana Bhujel
20.   Anisha Khadka
21.   Tika Chaudhari
22.   Sita Chamling
23.   Anu Bhandari
24.   Pooja Sunuwar
25.   Kamala Thapa
26.   Iksha Limbu
27.   Sumita Mahato
28.   Nima Dolma Tamang
29.   Sabina Rai
30.   Yasoda Budathoki
31.   Soma Dahal
32.   Ranjana Dhungel
33.   Indira Timsina
34.   Sunita Tiwari
35.   Sabina Gautam
36.   Pragya Pokhrel
37.   Nikita Bhattrai
38.   Salina Khatri
39.   Sirjana Tiwari
40.   Pabitra Dhakal
41.   Muna Humagain
42.   Susmita Dhamala
43.   Radha Thapa
44.   Niru Humagain
 
Class - 12
1.    Prusottam Poudel
2.    Manoj Pokhrel
3.    Kabiraj Shrestha
4.    Ramesh Lohar
5.    Kalpana Raee
6.    Bhumika Dhakal
7.    Gobinda Gautam
8.    Sanjaya Bhandari
9.    Sunita Ghising
10.   Mamata Dahal
11.   Manas shrestha
12.   Saroj Bhattarai
13.   Sanjeev Hembrom
14.   Bikram Shrestha
15.   Kesha Kumar Danuwar
16.   Prakash Neupane
17.   Lila Pandey
18.   Dil Kumar Bista
19.   Uma Kharel
20.   Diksha Bhattarai
21.   Nisha Adhikari
22.   Kala Ghimire
23.   Bhumika Niraula
24.   Priya Dahal
25.   Devika Ghimire
26.   Susmita Rajbanshi
27.   Roma Shrestha
28.   Uma Aachraya
29.   Samikshya Bhandari
30.   Goma Koirala
31.   Hari Saha
32.   Sapana Humagain
33.   Jamuna Bista
34.   Ranjana Nepal
35.   Jaya Neupane

Third Day Participants

1.    Phadindra Katel
2.    Chandra kala Sunam
3.    Asmita Koirala
4.    Jamuna Dewan
5.    Kewal Bhattrai
6.    Anita Parbate
7.    Rupa Bharati
8.    Sanhu Giri
9.    Parmila Giri
10.    Niru Bepal
11.    Manju Bista
12.    Rabina Danuwar
13.    Rojina Pariyar
14.    Unisha Poudel
15.    Ruksana Danuwar
16.    Nirmala Raut
17.    Naina Chaudhari
18.    Sarita Basnet
19.    Asha Giri
20.    Durga Nepal
21.    Mousami tamang
22.    Uma Rai
23.    Hima Mishra
24.    Mandira Nepal
25.    Shiva Kumari Shahe
26.    Durga Adhikari
27.    Januka Gautam
28.    Saraswati Shaha
29.    Changing Limbu
30.    Milan Rai
31.    Nirmala Chaudary
32.    Saroj Ghimire
33.    Yuba Raj Shrestha
34.    Roshan Rai
35.    Somnath
36.    Manish Raut
37.    Pooja Thapa
38.    Samita Mahato
39.    Kamala Dangi
40.    Rojina Shiwakoti
41.    Sujata Male